Baxi Eco 240 Fi/ Baxi Eco 28 Arıza Kodları

Anlatacağımız arıza kodları Baymak Baxi Eco 240 Fi-i / Baxi Eco 28 modellerinde geçerlidir.

Baxi Eco model bu kombilerin ön panelindeon-off , konum değiştirme ve reset düğmesinin hemen yanında 3 led bulunuyor. En üstten başlayacak 1.ledde alev simgesi, 2.ledde alev üzerinde çarpı simgesi vardır 3.led ise çalışma ledidir. Cihaza elektrik geldiğini ve çalıştığını belirtir.

LED1 KAPALI LED 2 AÇIK İSE GAZ YOKLUĞU SORUNUDUR

Arızanın Çözümü :Kombi ateşleme yapamıyor demektir.  Bu arıza durumunda öncelikle gaz girişlerine bakın. Eğer kombiye gaz gelmitor is cihaz bu sebeple ateşleme yapmaz. Gaz girişleri açık durumda olmalıdır.Gaz vanaları kapalı ise açtıktan sonra cihazın açma-kapama düğmesini “R” konumuna çevirerek resetleme işlemi uygulayın. Sonra cihazı yaz veya kış konumuna geri getirin. Sorun yine düzelmez ise gaz valfi, kartta, iyonizasyon ve ateşleme elektrotlarında sorun olabilir. Net tespit ve çözüm için uzman yardımı almalısınız. Dilerseniz servisimize 0505 434 9306 numaralı telefon üzerinden ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

LED1 KAPALI LED 2 HIZLI YANIP SÖNÜYOR İSE HAVA AKIŞ SORUNUDUR

Arızanın Çözümü :Bu arıza durumunda atık gaz sisteminde sorun var demektir. Cihaza reset atmanıza rağmen sorun düzelmiyor ise fan arızası, prosestat arızası veya anakart arızası olabilir. Bunların dışında baca ile ilgili sorun olabilir.Net tespit ve çözüm için uzman yardımı almalısınız. Dilerseniz servisimize 0505 434 9306 numaralı telefon üzerinden ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

LED1 KAPALI LED 2 YAVAŞ YANIP SÖNÜYOR İSE DÜŞÜK BASINÇ SORUNUDUR

Arızanın Çözümü :Kombi basıncı 1 barın altında ise kombiye su basmanız gerekir. Kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesi 1 ile 2 arasına gelene kadar su basın. Su basma işleminden sonra arıza düzelmez ise kombiyi “R” konumuna getirin ve kombiyi resetleyin.Arıza hala devam ediyorsa kalorifer ve tesisat vanalarının kapalı olmadığını kontrol edin. Kalorifer filtresinin tıkanması, pompanın arızalı olması veya ana eşanjörde tıkanma ya da kireçlenme olmasıda bu arızaya sebebiyet verebilir. Firmamıza 0505 434 9306 numaralı telefon üzerinden 7/24 ulaşabilirsiniz.

LED1 ve LED 2 YAVAŞ YANIP SÖNÜYOR İSE NTC SENSÖR SORUNUDUR

Arızanın Çözümü :Bu led arızası ise sensör arızası anlamına gelir.Sensör arızalı veya kablo grubunda ıslanma, kopma olduğu anlamına gelir. Net tespit ve çözüm için uzman yardımı almalısınız. Dilerseniz servisimize 0505 434 9306 numaralı telefon üzerinden ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

LED1 YAVAŞ YANIP SÖNÜYOR İSE AŞIRI ISINMA SORUNUDUR

Arızanın Çözümü :Aşırı ısınma sorunlarında tesisat vanalarını aynı zamanda kalorifer vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanalar açık olmasına rağmen sorun yaşanmakta ise resetleme işlemi uygulayın. Resetlemeye rağmen arıza durumu devam etmekte ise kombi su basıncını kontrol etmeli, basınç düşük ise su basma işlemi uygulamalısınız. Yine de sorun düzelmiyorsa uzman yardımı almalısınız. Bu arıza onlarca sebepten birinden kaynaklanıyor olabilir.

Kombi İle İlgili Teknik Parçalar

*Elektronik Kart Nedir?

*Gaz Valfi Nedir?

*Devirdaim Pompası Nedir?

*Üç Yollu Vana Nedir?

*Fan Nedir?

*Prosestat Nedir?

*Sıcak Su Sensörü (NTC) Nedir?

*Kalorifer Sensörü (PTC) Nedir?

*Limit Termostatı Nedir?

*Sıcak Su Akış Şalteri Nedir?

Share

Comments (No Responses )

No comments yet.

Bir cevap yazın

Call Now ButtonHEMEN ARA