Sıcak Su Sensörü

Tüm kombilerde bulunan sıcak suyun derecesini algılamaya yarayan elektronik parçaya kombi sıcak su sensörü denir. NTC sensör denilmesinin genel nedeni sıcak su sensörlerinin çalışma prensibi olarak NTC olarak çalışmasıdır. Aynı zamanda bu sensörler daldırma tip veya yüzeysel olabilmektedir. Genelde bulunan çeşidi ise daldırma tip NTC şeklindedir.

Kombi Sıcak Su Sensörü Görevi Nedir?

Kombi içerisinden geçen sıcak suyun derecesini algılayarak karta haber vermektir.

Kombi Sıcak Su Sensörü Tamiri

Kombi sensörü kombi içerisinde içerisinden sürekli olarak su geçtiği için zaman içerisinde bozulurlar. Suyun kireçli olması sensörün arızalanmasını hızlandırır. Sensörlerin tamiri mümkün değildir. Yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Firmamız ile iletişime geçerek sensör değişim fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Kombi Sıcak Su Sensörü Arızası Nasıl Çalışır?

Kombiler marka ve modeline göre sensör arızasını farklı kodlarla gösterirler. Sitemiz üzerinde ilgili marka ve modeli bularak hata kodlarına ulaşabilirsiniz. Bazı durumlarda sensör arıza kodu göstermez fakat dereceyi farklı gösterebilir. Sıcak su akışı tamamen kesilebileceği gibi aşırı sıcak yada aşırı soğukla karşılaşılan durumlarda da sensör arızası akla gelmelidir. Kombinizdeki muhtemel arızayı servisimizi arayarak öğrenebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kombi Sıcak Su Sensörü Neden Bozulur?

Sıcak su sensörleri zamana bağlı olarak kullanımdan dolayı bozulurlar. Sudaki kireç bu bozulma süresini hızlandırır.

Kombi Sıcak Su Sensör Arızası Nasıl Anlaşılır?

Kombide sıcak su tamamen kesilebilir ve soğuk gelebilir. Sıcak su sensör arızası marka ve modele göre farklı hata kodu gösterir. Kullanıcılar bu hata kodundan sıcak su sensör arızasını anlayabilirler. Sıcak suyun düzensiz ısınması veya ısınmaması da arızanın birkaç belirtisidir. Ama yine de mevcut arızanın sensörden kaynaklanıp kaynaklanmadığı uzman teknik servis personeli tarafından tespit edilmelidir.

Kombi İle İlgili Teknik Parçalar

*Elektronik Kart Nedir?

*Gaz Valfi Nedir?

*İyonizasyon Elektrotu Nedir?

*Ateşleme Elektrotu Nedir?

*Plaka Eşanjör Nedir?

*Ana Eşanjör Nedir?

*Devirdaim Pompası Nedir?

*Üç Yollu Vana Nedir?

*Fan Nedir?

*Prosestat Nedir?

*Sıcak Su Sensörü (NTC) Nedir?

*Kalorifer Sensörü (PTC) Nedir?

*Limit Termostatı Nedir?

*Sıcak Su Akış Şalteri Nedir?

Share

Comments (No Responses )

No comments yet.

Bir cevap yazın

Call Now ButtonHEMEN ARA