Demirdöküm Kalisto Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Kalisto Arıza Kodları

Demirdöküm Kalisto kombi hermetik ve bacalı model olarak iki çeşittir. Kalisto model kombi dijital ve analog olmak üzere iki farklı türde olduğu için arıza kodları da ikiye ayrılır. Kalisto kombi dijital arıza kodları sırasıyla açıklanmıştır.

Demirdöküm Kalisto F1 Arıza Kodu

Arızanın TanımıYüksek ısınma arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Demirdöküm Kalisto F1 arızasını ekran üzerinde gördüğünüzde önce bazı kontrolleri yapmanızı öneriyoruz.

 • Kombinin altında bulunan vanaların ve radyatörlerin vanalarının açık olup olmadığını kontrol ediniz.
 • Kombinin tesisat filtresi tıkalı olabilir veya petekleriniz kirli durumda olmuş olabilir. Bu durumda kombinizde yıllık bakım ve petek temizleme yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Kombi bakımı ve petek temizleme için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Cihazınızın devirdaim pompası, üç yollu vanası veya eşanjörlerinde arıza olabilir. Cihaza reset atınız sorun hala düzelmedi ise bu parçaların herhangi birinde muhtemel arıza olabilir. Arızanın net teşhisi için servisimizi arayınız.

Demirdöküm Kalisto F2 Arıza Kodu

Arızanın Tanımı: Kullanım suyu sensör arızası (Sıcak su NTC arızası)

Arızanın Çözümü: Demirdöküm Kalisto F2 arıza kodu cihazınızda kullanım suyu sensörünün arızalandığını gösterir.

 • Cihazınızdaki kullanım suyu sıcaklığını ölçen sensörde arıza olduğu anlamına gelir. Arıza reset ile geçmeyeceği için sensörün değişimi gerekir. Sensör değişimi için servisimizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Demirdöküm Kalisto F3 Arıza Kodu

Arızanın Tanımı: Kalorifer sensörü arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Demirdöküm Kalisto F3 arızası peteklere giden suyu ölçen sensörde arıza olduğu anlamına gelir.

 • Cihazdaki bu arıza resetleme ile geçmeyeceği için sensörün değişimi gereklidir. Sensör ile ilgili değişim ve detaylı bilgi için servisimizi arayabilirsiniz.

Demirdöküm Kalisto F4 Arıza Kodu

Arızanın Tanımı: Ateşleme arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Demirdöküm Kalisto F4 arızası kombide ateşleme arızası olduğu anlamına gelir. Kullanıcı olarak belirli kontrolleri yapmanızı öneriyoruz.

 • Cihazınıza gaz gelmiyor olabilir. Gazın olup olmadığını kontrol ediniz. (Ocaklara gaz gelip gelmediğini kontrol ederek sonuca ulaşabilirsiniz). Eğer ocaklara da gaz gelmiyorsa sayacınızda krediniz bitmiş olabilir veya sayacınız arızalanmış olabilir.
 • Sayacınızda ceza, pil az, pil son, servis gibi uyarılar var ise ilgili firmaya sayaç üzerindeki iletişim numarasından ulaşabilir ve servis talebinde bulunabilirsiniz.
 • Eğer ocaklara gaz geliyor ise kombinin altındaki gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol ediniz.
 • Kombi altındaki doğalgaz borusu vanası açık durumda ve siz cihaza reset atmanıza rağmen arıza tekrarlıyorsa kombinizdeki bazı parçalarda muhtemel arıza olabilir.
 • Kombinizin ateşleme veya iyonizasyon elektrotları kirli veya kopmuş olabilir.
 • Anakartınız veya gaz vafinizde arıza olabilir. Kontrolleri sağladıktan ve cihaza reset attıktan sonra sorun hala devam ediyorsa arızanın net teşhisi ve çözümü için servisimizi arayabilirsiniz.

Demirdöküm Kalisto F5 Arıza Kodu

Arızanın Tanımı: Hava akış arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Demirdöküm Kalisto Kombi F5 arızası hava akış arızası olarak tanımlanır. Kullanıcının tek yapabileceği bacanın doğru şekilde takılı olduğunun kontrol edilmesidir.

 • Cihazın fanı kirli veya arızalı olabilir.
 • Cihazın prosestatı arızalı olabilir.
 • Cihazın elektronik anakartı arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi için servisimizi aramalısınız.

Demirdöküm Kalisto F7 Arıza Kodu

Arızanın Tanımı: Su basıncı arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Demirdöküm Kalisto Kombi F7 arızası düşük su basıncı veya yüksek su basıncı arızasıdır. Cihazın su basıncının 1.5 bar olduğu kontrol edilmelidir. Kombinin su basıncı 1.5 bar olduğunda kombi altında bulunan doldurma musluğu ile basınç 1.5 bar seviyesine getirilmelidir.

Call Now ButtonHEMEN ARA