Kalorifer Sensörü

Tüm kombilerde bulunan kalorifer suyunun sıcaklık derecesini algılamaya yarayan elektronik parçaya kombi kalorifer sensörü denir. PTC sensör denilmesinin genel nedeni kalorifer sensörlerinin çalışma prensibi olarak genellikle PTC olarak çalışmasıdır. Aynı zamanda bu sensörler daldırma tip veya yüzeysel olabilmektedir. Genelde bulunan çeşidi ise yüzeysel tip PTC şeklindedir.

Kombi Kalorifer Sensörü Görevi Nedir?

Kombi içerisinden geçen kalorifer suyunun derecesini algılayarak karta haber vermektir.

Kombi Kalorifer Sensörü Tamiri

Kombi sensörü kombi içerisinde sürekli olarak ısıya maruz kaldığı için arızalanabilir. Bu sensörlerin tamiri yapılmadığı için arızanın kesin çözümü için sensörün değiştirilmesi gerekir. Kalorifer sensörlerinin değişim fiyat bilgisi için servisimizi arayabilir ve detaylı bilgi öğrenebilirsiniz.

Kombi Kalorifer Sensör Arızası Nasıl Çalışır?

Kombiler marka ve modeline göre sensör arızasını farklı kodlarla gösterirler. Sitemiz üzerinde ilgili marka ve modeli bularak hata kodlarına ulaşabilirsiniz. Bazı durumlarda sensör arıza kodu göstermez fakat dereceyi farklı gösterebilir. Kaloriferlerin soğuk olmasından yada aşırı sıcak olmasından anlaşılabileceği gibi ekranda da farklı ısı değerleri görülebilir. Kombinizdeki muhtemel arızayı servisimizi arayarak öğrenebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kombi Kalorifer Sensörü Neden Bozulur?

Kalorifer sensörleri zamana bağlı olarak kullanımdan dolayı bozulurlar.

Kombi Kalorifer Sensör Arızası Nasıl Anlaşılır?

Kombinizin ekranında kalorifer arıza kodu veya led lambası yanıyorsa arızanın kalorifer sensör arızasıdır. Bazı durumlarda ise ekranda hata kodu belirmez fakat kombi olması gereken değerlerden farklı çalışır. Arızanın net olarak hangi parçadan kaynaklandığının tespiti için servisimizden bilgi alabilirsiniz.

Kombi İle İlgili Teknik Parçalar

*Elektronik Kart Nedir?

*Gaz Valfi Nedir?

*İyonizasyon Elektrotu Nedir?

*Ateşleme Elektrotu Nedir?

*Plaka Eşanjör Nedir?

*Ana Eşanjör Nedir?

*Devirdaim Pompası Nedir?

*Üç Yollu Vana Nedir?

*Fan Nedir?

*Prosestat Nedir?

*Sıcak Su Sensörü (NTC) Nedir?

*Kalorifer Sensörü (PTC) Nedir?

*Limit Termostatı Nedir?

*Sıcak Su Akış Şalteri Nedir?

Share

Comments (No Responses )

No comments yet.

Bir cevap yazın

Call Now ButtonHEMEN ARA