Kombi Elektronik Kartı

Kombi üzerinde tüm parçalara komut veren ve yöneten ana kart olarak da adlandırılan en önemli parça kombi elektronik kartlarıdır.

Kombi Elektronik Kart Görevi Nedir?

Kombi elektronik kart kombi üzerindeki tüm parçaların sırayla ve doğru olarak çalışmasını kontrol eden parçadır. Arıza durumunda tüm parçalar işlevsizleşir.

Kombi Elektronik Kart Tamiri

Kombideki tüm parçalar gibi elektronik kartlarda teknik ekip tarafından kontrol edilerek arızalı olup olmadığına karar verilmelidir. Ana kartlar firmamız tarafından 1 yıl garantili olarak tamir edilmektedir. Arızalanan kartların büyük çoğunluğu tamir ile eski hallerine kolaylıkla dönmektedir. Ancak bazı kartlar tamir edilemez durumda olduklarından değiştirilmesi gerekir.

Kombi Elektronik Kart Fiyatları

Kombinin ana kartları her model ve marka da farklı olmak üzere çeşit çeşittir. Kartların büyük çoğunluğu firmamız tarafından garantili olarak tamir edilmektedir. Kombi elektronik kartlar tamir edilemediği durumlarda firmamız tarafından stoktaki kartlardan tedarik edilerek arızalanan kombilerin kısa sürede arızalarına çözüm buluyor.

Kombi Elektronik Kart Neden Bozulur?

Kombi elektronik kart yüksek voltaj ve bakımsızlık gibi sebepler dolayısıyla arızalanır. Ana kart bozulmalarının önüne geçmek için alınması gereken en önemli tedbir ise sigorta ve voltaj regülatörüdür

Kombi Elektronik Kart Arızası Nasıl Anlaşılır?

Kombi ana kartlarının arızası alanında uzman teknisyenler tarafından tespit edilir. Elektronik kartlar arıza durumunda cihazın çalışmamasına neden olur. Arızalı durumdaki kombide sıcak su gelmez ve petekler ısınmaz. Firmamız tarafından arızalı ana kartlar tamir ediliyor ve 1 yıl servis garantisi desteği veriliyor.

Kombi İle İlgili Teknik Parçalar

*Elektronik Kart Nedir?

*Gaz Valfi Nedir?

*İyonizasyon Elektrotu Nedir?

*Ateşleme Elektrotu Nedir?

*Plaka Eşanjör Nedir?

*Ana Eşanjör Nedir?

*Devirdaim Pompası Nedir?

*Üç Yollu Vana Nedir?

*Fan Nedir?

*Prosestat Nedir?

*Sıcak Su Sensörü (NTC) Nedir?

*Kalorifer Sensörü (PTC) Nedir?

*Limit Termostatı Nedir?

*Sıcak Su Akış Şalteri Nedir?

Share

Comments (No Responses )

No comments yet.

Bir cevap yazın

Call Now ButtonHEMEN ARA