ANKARA Petek Temizliği

Petek Temizliği

Son dönemlerin ısınma amacıyla en çok tercih edilen cihazı kombilerdir. Kombiler kurulduktan sonra kombilere borularla bağlı olarak bağlanan petekler vardır ve ısınma işlemlerini tamamlayan aslında peteklerdir. Petekler, kombilerin en önemli parçalarıdır ve ısının ortama yayılmasını sağlayan da peteklerdir. Ortamdan en çok etkilenen ve ortamla en çok etkileşime giren ekipmanlar peteklerdir. Ortamda meydana gelen tozlar ve kirler direkt olarak peteklerdeki radyatörlere yapışmaktadır ve bu da zaman içinde tortulanmaya neden olmaktadır. Bu tıkanıklık, öncelikle kötü koku oluşumuna neden olmaktadır. Bununla birlikte ortama kötü hava yayılır ve bu sağlığınıza zaman içinde zarar verir. Petek temizliği de bu tortulanmayı önler veya zaman içinde oluşmuş olan tortuyu kaldırır ve petekler eskisi kadar sıcaklık yaymaya başlarlar. Böylelikle maddi ve manevi olarak zararlar ortadan kalkacaktır.

Petek Temizliği Neden Gereklidir?

Petek temizliği, peteklerdeki tozları, kirleri ve çamurları temizlemek demektir. Bununla birlikte ısı yayılması normale döneceği için, kombinin ısı ayarı da düşürülecektir ve böylece de doğalgaz faturası normal miktarlara düşürülecektir. Petek temizliği sırasında meydana gelebilecek arızalar ya da deformasyon, kolaylıkla tamir edilebilmektedir. Ayrıca bu temizlik sırasında, arızalar daha kolay tespit edilebilir ve daha kolay üstesinden gelinebilir. Petek temizliği, kısaca birçok bakımdan fayda sağlamaktadır ve kullanıcılar hem yüksek verim alacak hem de kullanılan enerjiden kısarak hem maddi hem de manevi olarak avantaj kazanacaktır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği sayesinde kombilerden yüksek verim alınabilecektir. Yılda düzenli olarak iki defa yaptırmak, uzun süreçli olarak kombi arızalanmalarının önüne geçecektir. Öncelikle kombinizi kapatmalısınız ve daha sonra banyoya bağlı olan borular açılır ve peteklerdeki tüm sular boşaltılır. Peteklerin yıkanması iki farklı yolla gerçekleşir. Birinci seçenek radyatör peteklerinin sökülmesi ve banyoda yıkanması; diğeri de banyodaki boruların kimyasallar yardımı ile kirlerden arındırılmasıdır. Kullanılan kimyasallar her zaman, sağlığa zararlı olmayacak şekilde seçilmektedir ve bunlar sayesinde de peteklerde bulunan bütün kir pas çözülmektedir. Petek temizleme işlemleri için alanında uzman olan firmamız Uzman Kombi Servisim ile iletişime geçebilir ve hem detaylı bilgi hem de profesyonel destekler alabilirsiniz.

24/7 Uzman Kombi Servisi 0530 435 1343

Soru ve görüşleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Call Now ButtonHEMEN ARA