Kombi Prosestat

Sadece hermetik kombilerde bulunan bu parçanın görevi fanın dönmesi ile atık gaz çıkışında sorun olmadığını göstermektir. Fanın dönmesi ile pozitif basınç sayesinde içerisindeki anahtarın açılarak karta haber veren parçadır.  

Kombi Hava Prosestatı Görevi Nedir?

Hava akışında ve atık gaz çıkışında sorun olup olmadığını karta haber vererek kombinin daha güvenli çalışmasını sağlar.

Kombi Hava Prosestatı Tamiri

Kombideki teknik parçalar içerisinde en fazla kullanılan parçalardan olan hava prosestatı arızalanabilir. Hava prosestatın tamiri olmadığı için arızanın düzelmesi için değişimi gerekmektedir. Marka ve modele göre değişiklik gösteren bu parça ile ilgili fiyat bilgisi için servisimizi arayabilirsiniz.

Kombi Hava Prosestatı Nasıl Çalışır?

Kombinin fan motoru karttan aldığı voltaj ile dönerek ventüri hortumu sayesinde hava prosestatındaki anahtarı açar. Hava prosestatı da karta haber vererek bir sorun olmadığını gösterir ve kombi ateşlemeye hazırlanır.

Kombi Hava Prosestatı Neden Bozulur?

Kombi üzerinde bulunan hava prosestatı zamana bağlı olarak kullanılmaktan, bakımsızlıktan ve baca borusunun uzun olması sebebiyle materyal yorgunluğundan dolayı arızalanır. 

Kombi Hava Prosestat Arızası Nasıl Anlaşılır?

Kombilerde sıklıkla karşılaşılan arızalar arasında hava akış sistemi arızaları gelir. Hava akış arızalarında sorun anakart, hava prosestatı, fan, ventüri ve ventüri hortumu gibi birçok sebebe bağlıdır. Her kombi modeli farklı led ve arıza kodu ile bu arızaya geçtiğini bildirir. Arızanın hava prosestatı mı yoksa diğer parçalardan mı kaynaklandığı bilgisi uzman teknik personel tarafından değerlendirilerek ortaya çıkar. Kombiniz hava prosestat arızası ile ilgili arızaya geçtiği durumlarda servisimizi arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kombi İle İlgili Teknik Parçalar

*Elektronik Kart Nedir?

*Gaz Valfi Nedir?

*İyonizasyon Elektrotu Nedir?

*Ateşleme Elektrotu Nedir?

*Plaka Eşanjör Nedir?

*Ana Eşanjör Nedir?

*Devirdaim Pompası Nedir?

*Üç Yollu Vana Nedir?

*Fan Nedir?

*Prosestat Nedir?

*Sıcak Su Sensörü (NTC) Nedir?

*Kalorifer Sensörü (PTC) Nedir?

*Limit Termostatı Nedir?

*Sıcak Su Akış Şalteri Nedir?

Share

Comments (No Responses )

No comments yet.

Bir cevap yazın

Call Now ButtonHEMEN ARA