Demirdöküm Atron Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Atron Arıza Kodları

Demirdöküm Atron Kombi dijital arıza kodları sırasıyla açıklanmıştır.

Demirdöküm Atron F01 Arıza Kodu

Arızanın Tanımı: Aşırı ısınma arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Demirdöküm Atron F01 arızasını ekran üzerinde gördüğünüzde önce bazı kontrolleri yapmanızı öneriyoruz.

 • Kombinin altında bulunan vanaların ve radyatörlerin vanalarının açık olup olmadığını kontrol ediniz.
 • Kombinin tesisat filtresi tıkalı olabilir veya petekleriniz kirli durumda olmuş olabilir. Bu durumda kombinizde yıllık bakım ve petek temizleme yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Kombi bakımı ve petek temizleme için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Cihazınızın devirdaim pompası, üç yollu vanası veya eşanjörlerinde arıza olabilir. Cihaza reset atınız sorun hala düzelmedi ise bu parçaların herhangi birinde muhtemel arıza olabilir. Arızanın net teşhisi için servisimizi arayınız.

Demirdöküm Atron F02 Arıza Kodu

Arızanın Tanımı: Kullanım suyu sensör arızası (Sıcak su NTC arızası)

Arızanın Çözümü: Demirdöküm Atron F02 arıza kodu cihazınızda kullanım suyu sensörünün arızalandığını gösterir.

 • Cihazınızdaki kullanım suyu sıcaklığını ölçen sensörde arıza olduğu anlamına gelir. Arıza reset ile geçmeyeceği için sensörün değişimi gerekir. Sensör değişimi için servisimizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Demirdöküm Atron F03 Arıza Kodu

Arızanın Tanımı: Kalorifer sensörü arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Demirdöküm Atron F03 arızası peteklere giden suyu ölçen sensörde arıza olduğu anlamına gelir.

 • Cihazdaki bu arıza resetleme ile geçmeyeceği için sensörün değişimi gereklidir. Sensör ile ilgili değişim ve detaylı bilgi için servisimizi arayabilirsiniz.

Demirdöküm Atron F04 Arıza Kodu

Arızanın Tanımı: Ateşleme ve iyonizasyon arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Demirdöküm Atron F04 arızası kombide ateşleme arızası olduğu anlamına gelir. Kullanıcı olarak belirli kontrolleri yapmanızı öneriyoruz.

 • Cihazınıza gaz gelmiyor olabilir. Gazın olup olmadığını kontrol ediniz. (Ocaklara gaz gelip gelmediğini kontrol ederek sonuca ulaşabilirsiniz). Eğer ocaklara da gaz gelmiyorsa sayacınızda krediniz bitmiş olabilir veya sayacınız arızalanmış olabilir.
 • Sayacınızda ceza, pil az, pil son, servis gibi uyarılar var ise ilgili firmaya sayaç üzerindeki iletişim numarasından ulaşabilir ve servis talebinde bulunabilirsiniz.
 • Eğer ocaklara gaz geliyor ise kombinin altındaki gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol ediniz.
 • Kombi altındaki doğalgaz borusu vanası açık durumda ve siz cihaza reset atmanıza rağmen arıza tekrarlıyorsa kombinizdeki bazı parçalarda muhtemel arıza olabilir.
 • Kombinizin ateşleme veya iyonizasyon elektrotları kirli veya kopmuş olabilir.
 • Anakartınız veya gaz vafinizde arıza olabilir. Kontrolleri sağladıktan ve cihaza reset attıktan sonra sorun hala devam ediyorsa arızanın net teşhisi ve çözümü için servisimizi arayabilirsiniz.

Demirdöküm Atron F05 Arıza Kodu

Arızanın Tanımı: Hava akış arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Demirdöküm Atron Kombi F05 arızası hava akış arızası olarak tanımlanır. Kullanıcının tek yapabileceği bacanın doğru şekilde takılı olduğunun kontrol edilmesidir.

 • Cihazın fanı kirli veya arızalı olabilir.
 • Cihazın prosestatı arızalı olabilir.
 • Cihazın elektronik anakartı arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi için servisimizi aramalısınız.

Demirdöküm Atron F06 Arıza Kodu

Arızanın Tanımı: Tesisat devresi dönüş suyu sensör arızasıdır.

Arızanın Çözümü:  Kaloriferlerden gelen dönüş suyunun sıcaklığını ölçen sensörde arıza olduğunu gösteren arıza kodudur. Sensör bağlantıları kontrol edilmeli bağlantılar düzgün ise sensörde arıza olabilir. Sensörü değiştirdiğinizde arıza ortadan kalkacaktır.

Demirdöküm Atron F07 Arıza Kodu

Arızanın Tanımı: Gaz valfi arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Demirdöküm Atron Kombi F07 arızası gaz valfi arızasıdır. Cihaza gaz geldiğinden emin iseniz kombinizde gaz valfi veya anakart arızalıdır. Servis personelinin müdahalesi gerekmektedir.

Demirdöküm Atron F08 Arıza Kodu

Arızanın Tanımı: Tesisat devresi gidiş sensöründe aşırı ısnma arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Demirdöküm Atron Kombi F08 arızası ile karşılaştığınız zaman petek vanalarının açık olduğu kontrol edilmelidir. Petekler açık konumda ise gidiş sensöründe arıza olduğu ortaya çıkar. Yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

Demirdöküm Atron F09 Arıza Kodu

Arızanın Tanımı: Prosestat kablolama arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Demirdöküm Atron Kombi F09 arızası kablolama arızasıdır. Prosesatatın uçları köprü bağlantı olduğunda ekranda çıkan arıza kodudur.

Demirdöküm Atron F10 Arıza Kodu

Arızanın Tanımı: Su basıncı arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Demirdöküm Atron Kombi F10 arızası düşük su basıncı veya yüksek su basıncı arızasıdır. Cihazın su basıncının 1.5 bar olduğu kontrol edilmelidir. Kombinin su basıncı 1.5 bar olduğunda kombi altında bulunan doldurma musluğu ile basınç 1.5 bar seviyesine getirilmelidir.

Demirdöküm Atron F11 Arıza Kodu

Arızanın Tanımı: Sirkülasyon sorunu arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Demirdöküm Atron Kombi F11 sirkülasyon sorunu arızasıdır. Öncelikle peteklerin açık olduğundan emin olunuz. Kombiniz yaz modunda ise veya kış modunda ve petekleri açık ise sirkülasyon pompasında arıza olduğu anlaşılır. Pompanın değiştirilmesi gerekir.

Demirdöküm Atron F12 Arıza Kodu

Arızanın Tanımı: Düşük voltaj arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Demirdöküm Atron Kombi F12 kombide düşük voltaj arızası anlamına gelmektedir. Kombiye 165 V un altında voltaj geldiğinde ortaya çıkan arıza kodudur. Voltaj sorunu düzeldiğinde ekrandan tekrar kendi kendine silinir. Bu arıza kodu ile karşılaşınca bir süre düzelmesini bekleyiniz. Yine de düzelme olmaz ise anakarttan kaynaklı bir sorun ortaya çıkmış olabilir. Uzman personelin arızayı görmesi gerekecektir.

Demirdöküm Atron F13 Arıza Kodu

Arızanın Tanımı: Tesisat devresi sensörleri arasındaki sıcaklık farkı arızasıdır

Arızanın Çözümü: Demirdöküm Atron Kombi F13 arızası ekrana geldiğinde tesisattaki dönüş suyu tesisata giden sudan 7 derece kadar yüksekte demektir. Bu arıza koduna kullanıcıların müdahalesi yetersiz kalacaktır. Bu arıza ekrana geldiğinde mutlaka servis yardımı almalısınız.

Call Now ButtonHEMEN ARA