Baymak Luna 3 Arıza Kodları

Baymak Luna 3 kombilerde meydana gelen arızalar ve arıza kodları sayfamızda yer alıyor. Arıza çözümüne sayfamız üzerinden ulaşabilir veya bizi arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Baymak Luna 3 Arıza Kodları, Baymak Luna 3 E01, E02, E03, E04, E05, E06, E10, E25, E35, E80, E97, E98 ve E99 Arıza Kodu ve çözümleri sayfamızda yer alıyor.

Baymak Luna 3 E01 Arıza Kodu:

Arızanın Tanımı: Ateşleme arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Baymak Luna 3 E01 arızası kombide ateşleme arızasıdır. Bu arıza meydana geldiğinde gaz gelip gelmediği kontrol edilmelidir.

 • Cihaza gazın gelip gelmediği kontrol edilmelidir.
 • Sayacınız kartlı sayaç ise öncelikle krediye daha sonra da servis uyarısı olup olmadığına bakınız.
 • Cihaza reset atmanıza rağmen arızanız hala devam ediyorsa muhtemel arızalı parçalar elektronik kart, gaz valfi veya elektrotlardan birisidir. Arızanız tüm bu işlemlere rağmen hala düzelmiyorsa servisimiz arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.
 • Arıza için videomuza göz atabilirsiniz. Video

Baymak Luna 3 E02 Arıza Kodu:

Arızanın Tanımı: Aşırı ısınma arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Baymak Luna 3 E02 arıza kodu cihazınızda aşırı ısınmadan kaynaklı bir sorun olduğunu gösterir. Aşırı ısınma durumunda kombi içinde bulunan emniyet limit termostatı devreye girer.

 • Cihazın su basıncının en az 1.5 bar olduğu kontrol edilmelidir.
 • Cihazın altındaki peteklere gidiş ve dönüş borularına ait vanaların açık olduğu kontrol edilmelidir. 
 • Kombinin altında bulunan peteklerden dönüş borusunun içinde bulunan tesisat filtresinin kirli olması da muhtemel E02 arıza sebeplerinden birisidir. Tesisat filtresinin temizlenmesi gerekir. Filtre temizliği videomuz için tıklayınız. Video 
 • Arıza hala devam ediyorsa muhtemel arıza sebepleri arasında ana eşanjörün veya plaka eşanjörün kireçli olması, üç yollu vana arızası veya devirdaim pompa arızası yer alır. Arızanın net teşhisi için servisimizi aramalısınız.

Baymak Luna 3 E03 Arıza Kodu:

Arızanın Tanımı: Hava akış arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Baymak Luna 3 E03 arızası hava akış arızası olarak tanımlanır. Cihazın atık gaz sisteminde arıza olduğunu gösterir.

 • Cihazın fanı kirli veya arızalı olabilir.
 • Cihazın yıllık bakım ihtiyacı karşılanmadığı zaman veya aşırı rüzgarlı havalarda bu arıza ortaya çıkabilir. Cihazınızın yıllık bakımı için servisimizi aramalısınız. (Örnek Yazı: Uzman Kombi Servisim Yıllık Kış Bakımı)
 • Cihazın hava akış anahtarı ( prosestatı) arızalı olabilir.
 • Cihazın elektronik anakartı arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi için servisimizi aramalısınız.

Baymak Luna 3 E04 Arıza Kodu:

Arızanın Tanımı: Geçici alev kaybı arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Baymak Luna 3 E04 arızası geçici alev kaybı olduğunu gösterir. Öncelikle cihaza reset atınız ve tekrar ateşlemeyi sağlayınız. Arıza devam ediyorsa;

 • Cihaza reset atmanıza rağmen arızanız hala devam ediyorsa muhtemel arızalı parçalar elektronik kart, gaz valfi veya elektrotlardan birisidir. Arızanız tüm bu işlemlere rağmen hala düzelmiyorsa servisimiz arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Baymak Luna 3 E05 Arıza Kodu:

Arızanın Tanımı: Kalorifer devresi arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Baymak Luna 3 E05 arızası kalorifer sensörünün arızalı olduğu durumlarda ortaya çıkar. Kalorifer devresi sensörünün kendisi veya kablolarında sorun olabilir. Arızanın net teşhisi için servisimizi aramalısınız.

Baymak Luna 3 E06 Arıza Kodu:

Arızanın Tanımı: Sıcak su sensörü (NTC) arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Baymak Luna 3 E06 arızası sıcak su sensörünün arızalı olduğu durumlarda ortaya çıkar. Sıcak su sensörünün kendisi veya kablolarında sorun olabilir. Arızanın net teşhisi için servisimizi aramalısınız.

Baymak Luna 3 E10 Arıza Kodu:

Arızanın Tanımı: Düşük su basıncı arızasıdır.

 • Cihazın su basıncının 1.5 bar olduğu kontrol edilmelidir. Kombinin su basıncı 1.5 bar olduğunda kombi altında bulunan doldurma musluğu ile basınç 1.5 bar seviyesine getirilmelidir.

Baymak Luna 3 E25 Arıza Kodu:

Arızanın Tanımı: Aşırı ısınma arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Baymak Luna 3 E25 arızası cihazda aşırı ısınma olduğunu gösteren arıza kodudur.

 • Cihazın tesisat filtresi tıkalı olabilir. Bu durumda tesisat filtresinin temizlenmesi gerekir. 
 • Cihazın pompası sıkışmış veya arızalanmış olabilir.
 • Cihazın üç yollu vanası veya ana eşanjörü kirlilikten veya arızadan dolayı cihazı hata kodlarına geçiriyor olabilir. Arızanın net teşhisi için servisimizi aramalısınız.

Baymak Luna 3 E35 Arıza Kodu:

Arızanın Tanımı: Kombide alev algılanmama arızasıdır.

Arızanın Çözümü: Baymak Luna 3 E35 arızası cihazda alevin algılanmadığını gösterir.

 • Öncelikle cihazınıza reset atınız. Cihaz resetten çıkmıyor veya tekrar aynı arızaya geçiyorsa servisimizi aramalısınız. 
 • Cihazın iyonizasyon elektrodu, gaz valfi veya elektronik ana kartı arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi için servisimizi aramalısınız.

Baymak Luna 3 E80 Arıza Kodu:

Arızanın Tanımı: Kombide devresel kontrol sistem arızadır.

Arızanın Çözümü: Baymak Luna 3 E80 arızası ile karşılaşıldığında kullanıcı olarak yapılabilecek bir şey yoktur. Muhtemel kart arızası olarak kendini gösterir. Kart tamiri için servisimizi arayabilirsiniz.

Baymak Luna 3 E97 Arıza Kodu:

Arızanın Tanımı: Kombide voltaj arızası olduğunu gösteren arızadır.

Arızanın Çözümü: Baymak Luna 3 E97 cihaza gelen voltajda sorun olduğunu gösteren arıza kodudur. Arızanın çözümü için servis aramalısınız.

Baymak Luna 3 E98 Arıza Kodu:

Baymak Luna 3 E99 Arıza Kodu:

Arızanın Tanımı: Kombide elektronik kartta veya bağlantılarda sorun olduğunu gösteren arıza kodudur.

Arızanın Çözümü: Baymak Luna 3 E98 ve Baymak Luna 3 E99 arıza kodu muhtemel kart arızalarında ortaya çıkmaktadır. 1 yıl garantili kart tamiri için servisimizi arayabilirsiniz. Cihazdaki diğer Baymak Luna 3 arıza kodları için teknik yardım alabilirsiniz.

Bu yazımızda, Baymak kombi arızası nasıl giderilir, E01 arıza kodu, E02, E03, E06, E10, E25, E35, E96 arıza ve hata kodu nedir arızası nasıl giderilir sorularına vermeye çalıştık.

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP ETMEYİ UNUTMAYIN

Kombi İle İlgili Teknik Parçalar

*Elektronik Kart Nedir?

*Gaz Valfi Nedir?

*İyonizasyon Elektrodu Nedir?

*Ateşleme Elektrodu Nedir?

*Plaka Eşanjör Nedir?

*Ana Eşanjör Nedir?

*Devirdaim Pompası Nedir?

*Üç Yollu Vana Nedir?

*Fan Nedir?

*Prosestat Nedir?

*Sıcak Su Sensörü (NTC) Nedir?

*Kalorifer Sensörü (PTC) Nedir?

*Limit Termostatı Nedir?

*Sıcak Su Akış Şalteri Nedir?

Share

Comments (No Responses )

No comments yet.

Bir cevap yazın

Call Now ButtonHEMEN ARA